Agencja Kultury Konkret

 

29 listopada o godz. 19.00 na scenie Domu Muzyki i Tańca wystąpi Edyta Geppert.


Obdarzona ogromnym talentem i sceniczną charyzmą artystka sprawia, że każdy z jej koncertów na długo zapada w pamięci publiczności. Jej piosenki, mimo upływu lat, nie tracą świeżości, a ich liryczność, głębia tekstów i perfekcja wykonania sprawia, że sięgają po nie kolejne kolejne pokolenia słuchaczy. Jak sama mówi o sobie, najchętniej śpiewa „o tym, co sercu jest bliskie
i drogie”. Wśród autorów tekstów jej piosenek można wymienić
m.in. Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego czy Magdę Czapińską. Komponowali dla niej m.in. Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski i Andrzej Rybiński. „Och życie, kocham Cię nad życie", „Jaka róża, taki cierń”czy „Nie żałuję” - to jedne z wielu najbardziej znanych utworów artystki.
Edyta Geppert jest absolwentką warszawskiej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, gdzie ukończyła Wydział Piosenki. W 1984 r. zdobyła pierwszą nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej
we Wrocławiu oraz Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To był dopiero początek jej wielkich sukcesów. Artystka została również m.in. laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Malcie i w Bratysławie, ma na swoim koncie dwa Wiktory dla najciekawszej osobowości TV. W 1986 i 1995 r. powtórzyła opolski sukces i zdobyła jeszcze dwukrotnie Grand Prix Festiwalu w Opolu.
Podczas listopadowego koncertu będzie można usłyszeć najpopularniejsze przeboje artystki.

 

Bilety do nabycia na stronie:     www.dmit.com.pl oraz www.ticketpro.pl

plakat

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

BARBÓRKA Z MARCINEM DAŃCEM

Dzień Górnika to święto, o którym nie trzeba w naszym regionie nikomu przypominać. Już od kilku pokoleń tego dnia w śląskich domach się świętuje. Nawet w tych, w których nikt w kopalni nie pracuje, bo to nie tylko święto górników, to święto wszystkich Ślązaków. Od rana grają górnicze orkiestry, odprawiane są uroczyste msze święte, odbywają się akademie... Do obchodów tego wyjątkowego święta dołącza też Dom Muzyki i Tańca i zaprasza na specjalny koncert, w którym wystąpią: znany i lubiany kabareciarz Marcin Daniec, piosenkarka Krystyna Giżowska, znani i lubiani artyści popularyzujący śląską gwarę, czyli Mirek Szołtysek, Damian Holecki i Marian Makula oraz piosenkarz Krzysztof Kiljański.

Zaproszenie