Festiwal Zderzenie Gatunków

 

Szanowni Państwo

Pragniemy zainteresować Państwa organizowanym społecznie Festiwalem „Zderzenie Gatunków”, który odbędzie się w Tychach nad Jeziorem Paprocańskim w dniach od 4 do 6 lipca.

W zeszłym roku podjęliśmy się zorganizować to wydarzenie, które było spełnieniem naszych marzeń o tym by na jednej scenie mogli spotkać się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Udało się to zrobić w zaplanowanej formie, a frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Każdego dnia zaszczyciło nas swoją obecnością ok 800 osób.

Imprezę finansowaliśmy ze środków ludzi zaangażowanych w tworzenie formuły festiwalu oraz lokalnych sponsorów.

Piątek i sobota to występy zespołów wybranych ze zgłoszeń.

W tym roku przewidujemy na finał każdego dnia występ artystów znanych szerszej publiczności. Będą to na  pewno w piątek „Sztywny Pal Azji” i w sobotę nasz rodzimy „Baobab”. 

Niedziela to dzień rodzinny połączony z promocją działań charytatywnych. W tym roku wspieramy małą Maję Florek, chorą na dziecięce porażenie mózgowe dla której trzeba zakupić chodzik bez którego nie będzie w stanie się poruszać. W tym dniu promować będziemy również Fundację DOGIQ, która szkoli psy pomocne osobom niepełnosprawnym. Podczas naszego festiwalu fundacja przekaże kolejnego psa - terapeutycznego. Będzie można zobaczyć pokaz umiejętności psa asystującego osobie niepełnosprawnej.

 W niedzielę wystąpią wychowankowie Ogniska Muzycznego w Tychach, 9Floorcrew i zespół OPA, oraz poczęstujemy tortem na pierwsze urodziny.

Na okoliczność promocji naszych akcji charytatywnych, które będą nieodłącznym elementem naszego  festiwalu, Jerzy Moskała  skomponował i nagrał utwór „A nim będziesz Ty”, który stał się hymnem festiwalu i zostanie zaprezentowany przez kompozytora w pierwszy dzień festiwalu.

W niedzielę odbędą się również wybory Miss Lata w Tychach. Wybory organizowane przez profesjonalistkę związaną z wyborami Miss Polski – Paulinę Reformat. Zwyciężczyni Miss Lata otrzyma zieloną kartę na udział w wyborach Miss Polski. „Miski” dostaną wiele atrakcyjnych nagród, w tym ubrania i sesje fotograficzne ufundowane przez Agnieszkę Łukaszewską (Światłoczuła) i Dorotę Ziętek.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie NOL Tychy, które w mieście znane jest z organizacji atrakcyjnych imprez dla mieszkańców np.: Starotyskie Mikołajki Rowerem i Bryczką, Tyszanie dla Ukrainy, rajdy rowerowe, koncerty i akcje charytatywne. Stowarzyszenie prowadzi również radio internetowe Radio Tychy 24.

Pomysłodawcą Festiwalu jest Dawid Domaracki.

Festiwal organizowany jest wspólnie z Miejskim Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Dziedzictwo Kultury, Barem Dzika Plaża, Agencją Modelek Firstlook, Underground Pub, Studio Sleepy Promotion.

 

Z poważaniem
Wiceprezes Stowarzyszenia Nol Tychy
Dawid Domaracki