Projekt Animowana Polska

Czy widzieliście już ostatni projekt zrealizowany przez Animowaną Polskę?

20 sekund animacji, niezwykła fabuła i szczytny cel – tak w kilku słowach można opisać spot stworzony przez ludzi tworzących AP.

 

Animacja ma zachęcać do oddania 1% podatku na dzieci, które są podopiecznymi Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom. Przekazanie podatku pozwoli fundacji na refundację leczenia i rehabilitacji najmłodszych, którzy są chorzy i niepełnosprawni.

https://www.youtube.com/watch?v=modSoamsDQA&list=UU8EuM-Ws10k08ZN5xCNCshQ

 

 

 

Kilka słów na początek

Chcemy Państwu dziś zaprezentować projekt (non-profit), który zrodził się w głowie pewnego niezwykle kreatywnego grafika, który zainspirował i przyciągnął kolejne młode osoby do wspólnego działania. Projekt ma na celu zachęcać i motywować ludzi do tworzenia. Ma za zadanie zrzeszać polskich grafików, animatorów, etc. przy wspólnej współpracy nad jednym projektem.  W chwili obecnej nad odcinkami pracuje kilka osób. 

 

Jak wygląda projekt?

Sama współpraca opiera się na kontakcie zdalnym. Osoby z każdego miejsca na ziemi mogą podjąć działanie i dołożyć coś od siebie. Projekt zapoczątkowany został serią animowanych dowcipów. Premiera kolejnego odcinka z serii ma miejsce w każdy poniedziałek. Po każdym „sezonie” odcinków ma powstać dłuższa animacja jako uwieńczenie danej serii.  W przyszłości planowane jest stworzenie kolejnych serii dotyczących szeroko zakrojonej tematyki. Prace odbywają się głównie na otwartym oprogramowaniu. Mile widziane są wszystkie osoby, które zechciałby przyłączyć się do prac nad kolejnymi odcinkami lub pomóc w promocji projektu.  Wystarczy napisać na adres: animowanapolska@gmail.com.

 

Chcesz wiedzieć więcej? 

Więcej informacji o projekcie do zdobycia na oficjalnym kanale YT: 

https://www.youtube.com/channel/UC8EuM-Ws10k08ZN5xCNCshQ

oraz na Facebook’u:

https://www.facebook.com/pages/Animowana-Polska/502592736513312

 

Masz uwagi dotyczące projektu?

Chcesz się przyłączyć do projektu?

Skontaktuj się przez:

•Facebook w wiadomości prywatnej: https://www.facebook.com/pages/Animowana-Polska/502592736513­312?fref=ts

•Email: animowanapolska@gmail.com