Natalia Urant

Nazywam się Natalia Jankowska-Urant i jestem jaworznianką od pokoleń, absolwentką Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, Architektury Wnętrz Centrum Nauki i Biznesu w Katowicach oraz Podstawowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie.

Z zawodu jestem diagnostą laboratoryjnym - mikrobiologiem, a z pasji i zamiłowania - malarką, która do malowania używa różne odcienie kawy, herbaty – pomysł i technika własna. , a także farby olejne. Zamiłowanie, pasję tworzenia i artystyczne widzenie świata wyniosłam z domu rodzinnego.

Od lat współpracuję z jaworznickim malarzem Jackiem Gąsiorem, który jest moim nauczycielem, przewodnikiem i opiekunem w malarskim świecie. Zaczynałam pod jego okiem w Stowarzyszeniu Twórców Kultury, potem w MCKiS, a obecnie maluję w pracowni znajdującej się w Teatrze Sztuk.

Moje prace zostały już dostrzeżone i nagrodzone. Obecnie jestem laureatką dwóch międzynarodowych konkursów plastycznych i sześciu ogólnopolskich.

Moje osiągnięcia:

- 1 miejsce w konkursie organizowanym przez Ambasadę Meksykańską

- 1 miejsce w konkursie międzynarodowym "Mieszkam w Beskidach",

- 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie im. Władysława Ślewińskiego "Kwiaty polskie na Mazowszu",

- 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Świętokrzyski Czar", nagrodą była wizyta studyjna w Brukseli na zaproszenie pani poseł Róży von Thun,

- 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Muzeum widziane oczami artysty",

- wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Ambasadę Gruzińską

- wyróżnienie w konkursie międzynarodowym "Zapachy życia",

- wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim "Unia Kultur",

- wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim "Kompozycje",

- wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim "Grodzisk niezwykły".

 

 

Galeria